Nazywam się Zbigniew Karapuda. Pomagam firmom lepiej się zorganizować i wychodzić z kryzysu.

Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym specjalizującym się w zarządzaniu stresem. Przez ponad dwadzieścia lat pracowałem jako przedstawiciel, manager, a później dyrektor w takich firmach jak Mitsubishi, Stachema Polska, KCC Polska, Citroën, Shell czy DAF. Pomagałem zakładać małe i średnie przedsiębiorstwa, restrukturyzowałem istniejące i ratowałem od bankructwa te, które upadały.

Kłopoty nękające niewielkie firmy często są bardzo podobne. Co więcej, okazują się również powszechnie spotykane. Doszło do utraty rynku? Do przeinwestowania? A może do utraty rentowności?

Te problemy nie są dla mnie nowością. Potrafię je skutecznie rozwiązywać.

Z kim współpracuję?


Współpracuję ze specjalistami z wielu dziedzin. Zespół roboczy powoływany jest indywidualnie do każdego zlecenia i w danym momencie poświęca się wyłącznie temu jednemu zadaniu.

W jego skład wchodzą przedstawiciele branż takich jak:

 • finanse
 • prawo
 • zarządzanie bezpośrednie
 • marketing
 • księgowość
 • human resources
 • psychologia społeczna

Czym się zajmuję?


Moja praca to wyprowadzanie firm z kryzysu. Co to oznacza?

W obecnej sytuacji rynkowej wiele firm boryka się z problemami wynikającymi ze spadku obrotów i jeszcze nie zamortyzowanych dużych inwestycji. Często kłopoty te nie są zawinione przez przedsiębiorcę, świat wierzycieli jednak rządzi się własnymi prawami. Kiedy sytuacja staje się krytyczna, wkraczam ja.

 • Daję nową twarz do negocjacji z wierzycielami i klientami.
 • Przywracam firmom rentowność i płynność finansową.
 • Dobieram odpowiednią kadrę.
 • Przeprowadzam restrukturyzacje.
 • Tworzę strategie rozwoju.
 • Zarządzam w kryzysie.
W chwili, gdy rozpoczynamy współpracę, Twój problem staje się moim problemem. Wspólnie go rozwiążemy!


Gwarancja rzetelności

Biorę odpowiedzialność za swoją pracę
W branży consultingu nasila się ostatnimi laty bardzo niebezpieczna tendencja do przeprowadzania audytów za olbrzymie wynagrodzenia, lecz bez ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich jakość i rezultaty. Jest to wątpliwe moralnie, ale także nieskuteczne w działaniu.

Należę do „starej szkoły” doradztwa. Wiem, że sam audyt nie wystarczy i należy podjąć kolejne kroki, by wdrożyć swoje własne rekomendacje. Dlatego też przejmując zarządzanie firmą ponoszę odpowiedzialność finansową i sądową za swoje decyzje i propozycje.
Mam wieloletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora i managera
Przez ponad 20 lat pracowałem dla wielu różnych przedsiębiorstw. Byłem dyrektorem w takich firmach jak Stachema Polska, Korean Chemical Company Polska czy IQ Labs. Reprezentowałem koncern Shell oraz marki Citroën, Mitsubishi i DAF. Kilkakrotnie pomagałem także zakładać małe i średnie przedsiębiorstwa działające w rożnych branżach.

Jestem praktykiem zarządzania biznesem.
Specjalizuję się w redukcji stresu poprzez rozwiązywanie problemów biznesowych
Jestem psychologiem społecznym, który poświecił się zagadnieniu zarządzania stresem w biznesie. Pozwala mi to mimo presji skutecznie podejmować racjonalne decyzje oraz efektywne organizować pracę mniej odpornych i zdenerwowanych współpracowników.

W dłuższej perspektywie moim celem jest ostateczne usunięcie źródeł wyniszczającego Cię stresu poprzez eliminację problemów biznesowych.
Reprezentuję podejście holistyczne i indywidualne
Błędy w zarządzaniu firmą często są bardzo trywialne, ale dla większości niewidoczne. Wystarczy, że nie wynikają bezpośrednio ze sprawozdań.

Nie wierzę w szablony i schematy postępowania. Dzięki mojej wiedzy specjalistycznej, bogatemu doświadczeniu i odpowiedniej dawce pokory potrafię dostrzec treści pozornie ukryte. Współpracując ze starannie dobranymi specjalistami, takimi jak prawnicy, księgowi, ekonomiści i psycholodzy, definiuję każdy problem wielopłaszczyznowo, analizuję jego wieloaspektowe oddziaływanie i szukam właściwego, każdorazowo oryginalnego i dopasowanego do sytuacji rozwiązania.
Odraczam płatność do czasu rzeczywistego zażegnania kryzysu
Wiem, że nie masz w tej chwili funduszy na opłacenie nawet najpilniejszych potrzeb. Wiem też, że towarzyszy Ci mnóstwo wątpliwości dotyczących podjęcia współpracy z zewnętrznym konsultantem. Zaufanie wymaga czasu.

Z tych powodów uiszczenie płatności za moje usługi zostanie odroczone do czasu odniesienia sukcesu. To dla Ciebie gwarancja mojej skuteczności.
Zainteresowała Cię moja oferta? A może masz wątpliwości?

 

Zadaj pytanie