Unikatowe podeście konsultanta

Jeśli istnieje taka potrzeba i jest to zgodne z ustaleniami w kontrakcie, jestem w stanie przejąć bezpośrednie zarządzanie.

Konsultant jedynie przeprowadza audyt, przedstawia wnioski. Praktyk może dodatkowo podpowiedzieć, jak je zaimplementować. Nikt nie bierze odpowiedzialności za to, co się dalej z firmą stanie. Nawet słuszne wnioski nie gwarantują sukcesu. Audytowana firma może nie wiedzieć, jak się zmienić. Czy wyjdzie z kłopotów zależy od dalszego postępowania.
Problem najczęściej nie jest w tym, co zrobić, tylko jak to zrobić

To dość skomplikowane zagadnienie, które wymaga przybliżenia, ponieważ jest tam wiele warstw:
Ograniczam się tu tylko do działu sprzedaży, bo tym najczęściej się zajmuję. Mimo to wnioski z mojej pracy są w pełni uniwersalne. Mogę analizować konkretne działy lub firmę, jako całość.

W ludziach jest naturalna niechęć do przeprowadzania radykalnych zmian. Warto wspomnieć zakres posiadanej wiedzy i wachlarz doświadczeń, które determinują nasze postępowanie i postawy.
Zakres wiedzy i wachlarz doświadczeń
  • zakres posiadanej wiedzy/wykształcenie/poziom wiedzy ogólnej
  • zakres doświadczeń biznesowych/kursy/praca w innej firmie/przedsiębiorczość
  • postawa co do konkretnych spraw ale i ogólna np. reaktywna/pro-aktywna
  • perspektywa biznesu/perspektywa własnej kariery
  • determinacja i warunki materialne
  • posiadanie misji i wizji firmy
  • cechy osobowościowe np. poziom stresu, temperament, sposób komunikowania się i rozwiązywania problemów , inteligencja, umiejętność koncentracji itd.
Mądrość polega na tym, aby zmieniać to, co się da, a obszar, którego nie możemy zmienić, przekazać innej osobie, która sobie z nim poradzi
Taka jest filozofia zmian, które proponuję. Iść najszybszą i najkrótszą drogą do zwiększenia efektywności działania i zysku w firmie. Jak widać, nie chodzi o to, aby szkolić i szkolić, ale tak zorganizować firmę, aby zaczęła działać niezależnie od złych nawyków i ograniczeń osobowych.
Oddajecie Państwo firmę w ręce bardzo doświadczonego praktyka, który nie zacznie od wprowadzania ISO 9001 lub innego skomplikowanego i trudnego w implementacji systemu, lecz poszuka drogi do celu, odpowiedniej do Państwa wielkości i stopnia zorganizowania.